НОВИ ЦЕНИ: Поевтинуваат бензините и дизелот

  • June 27, 2017
  • Коментари
„Еуродизелот“ од 95 октани ќе чини 60,5 денари, додека оној од 98 октани ќе чини 62,5 денари за литар.

Бензините поевтинуваат за 2 денари по литар, цената на дизелот се намалува за 1,5 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на „еуродизелот БС“ од  95 октани ќе изнесува 60,5 денари за литар, додека „еуросупер БС“ од  98 октани ќе изнесува 62,5 денари по литар.

Новата цена на „еуродизелот“ ќе изнесува 46.5 денари за еден литар.

За 1,5 денари поевтинува и екстра лесното масло за домаќинство. Новата цена ќе изнесува 35 денари за литар.

Претходно «
Следно »