НОВО ПОСКАПУВАЊЕ: Од полноќ нови цени на горивата

  • December 2, 2019

Регулаторната комисија за енергетика денес треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

При последната промена на цените на бензините се зголемија, додека цената на дизелот се намали.

Еуросупер БС 95 се продава за 68,50 денари за литар, Еуросупер БС 98 за 70,50 денари, а Еуродизел (Д-Е V) за 61 денари.

Претходно «
Следно »