НОВО ПОТРЕСНО ВИДЕО ОД ПОД УРНАТИНИТЕ ВО ТУРЦИЈА: Татко загинал откако се наместил како потпора за да ги спаси децата

  • January 24, 2020
  • Коментари

Источна Турција вечерва беше погодена од силен земјотрес. Бројот на загинати и повредени постојано расте, засега бројот на жртвите се искачи на осум а повредени се околу 80 лица.

 

 

 

Спасувачките екипи се на терен, и ја започна потрагата за спасување на преживеани од под рушевините.

На социјалните мрежи, наголемо се споделува видео од еден татко кој се поставил како потпора за да ги спаси децата, тој за жал не преживеал а не се знае ниту судбината на неговите две деца .

Претходно «
Следно »