НОВ ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: Во 18 часот Скопје го потресе нов земјотрес!

  • January 26, 2017
  • Коментари

Спред европскиот медитерански сеизмолошки операваториски центар, во 18 часот и 4 минути по локално време Скопје го потресе нов земјотрес
zemjotres_26jan

Во точно 18 часот и 4 минути по локално време на пет километри северно од Усје, Скопје го потресе нов земјотрес со јачина од 2.1 степени по Рихтеровата скала. Епицентаротна земјотресот бил на 4 километри источно од центарот на Скопје, пет северно од Усје, и 7 километри северо-источно од Сопиште.

Земјотресот бил на длабочина од 1 километар.

Ова е втор земјотрес денес, откако попладнето околу 16 часот, Скопје го потресе послаб земјотрес со јачина од 1.9 степени.

Претходно «
Следно »