НОВ ИНЦИДЕНТ ВО АВТОБУС: Момче нaпaднaтo од повеќе лица во автобус во Скопје!

  • February 3, 2019

Младо момче било нaпaднaтo од повеќе лица во автобус во Скопје. Како што информираат од МВР, вчера околу 20:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „11-ти Октомври“, во приватен автобус бр.22, 18-годишниот А.М. од село Волково, скопско, физички бил нaпaднaт од повеќе лица.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »