НОВ СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ГО ТРЕСЕ СКОПЈЕ: Земјотрес со јачина од 5.4 по Рихтер силно ги стресе Скопјани!

  • September 11, 2016
  • Коментари

Во точно 15 часот и 7 минути по локално време, Скопје се тресеше од уште еден нов земјотрес по серијата послаби кои ги разбудија скопјани изутринава

zemjotres_popladne

 

Според Европско Медитеранскиот сеизмолошки центар се работи за земјотрес со ист епицентар во Црешево, односно Смилковци на длабочина од 2 километри. Според скалата на Рихтер се работи за земјотрес со силина од 5.4 степени, кој силно беше почувствуван во Скопје.zemjotres_popldne2

Рано изутринава директорот на Сеизмолошкиот институт предупреди дека се можни нови потреси во текот на денот, а сепак земјотресот не го поврзува со поплавите!

zemjotres_popladne3

Претходно «
Следно »