НОВ СКАНДАЛ НА ПОВИДОК: Заев ќе го прогласи Никола Карев за бугарин за време на посетата на Борисов на 2-ри Август!

  • July 12, 2017

Еден од основачите на бугарофилското здружение „Радко“ Владимир Перев, во денешното гостување на Канал 5 во емисијата „Само Вистина“ изјави дека централната прослава при посетата на Борисов на 2-ри Август ќе била пред Собранието на Р.Македонија

 

Според Перев, кој е инаку симпатизер и член на СДС, Никола Карев бил Бугарин и затоа прославата ќе била пред споменикот кој се наоѓа во предворието на Собраниската зграда во Скопје.

Тој додава, дека никогаш не бил во Крушево затоа што му било мака од анти-бугарската реторика која секоја година се ширела на 2-ри Август во Крушево.

https://www.youtube.com/watch?v=Ib1Xx1rGWBI&feature=youtu.be

Претходно «
Следно »