НОВ СНЕЖЕН БРАН: Од четврток, подгответе се за нови снежни врнежи!

  • January 7, 2019

Под влијание на влажен и студен бран, утре и во четврток ќе има нови пообилни врнежи од снег, особено во западните делови.

Потоа следува период на стабилно и суво време повторно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во благо покачување.

Претходно «
Следно »