Нов 3eмјотpec ги paзбуди жителите на Петриње, Сиcak и во Загреб

Поврзано

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

(Видео) Вoopyжена пpecтрeлка во Сараево, има и пoвpeдени

Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на...

Серија земјотреси регистрирани на Балканот

Регионот на Балканот последните неколку месеци забележува засилена сеизмичка активност, често и по неколку пати дневно. По земјотресот со јачина...
- Advertisement -

Нов силен земјотрес бил почувствуван околу 5:45 часот утрово во областа Сисак и Петриња, но и во Загреб. Според прелиминарните податоци на ЕМСЦ јачината е регистрирана 3,9 според Рихтер, а епицентарот е помеѓу Петриња и Глина.

Земјотресот траел доста долго според изјавите на жителите, и според досегашното искуство тврдат дека земјотресот бил посилен од 3,9.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This