August 9, 2020, 12:06 pm

НОКАУТ НА ЈАВНА СЦЕНА: Дебата помеѓу најдобриот и најлошиот градоначалник во Европа!

Поврзано

Возачите во спротивна насока излегувале надвор од патот: На патот Кадрифаково-Св.Николе избегнати три сообpaќајни нecpeќи

Вчеравечер на патот Кадрифаково – Свети Николе биле избегнати три сообраќајни несереќи кои можеа да имаат смртен епилог. Како...

(Видео+фото) Поплава во Скопје, улиците под вода во неколку скопски населби

Силно невреме со поројни дождови и гpмотевици предмалку го зафати Скопје. Обилниот дожд ги поплави скопските улици, а во...

Известување од ЕВН: Утре скоро цел ден без струја ќе бидат делови од Кисела Вода, Центар и Аеродром

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во електросистемот во градот Скопје, утре без струја ќе...
- Advertisement -

Во вчерашната емисија „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија, дебатираа најуспешниот градоначалник во Европа Стевчо Јакимовски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц

Двајцата градоначалници зборуваа за остварените проекти, исполнетите ветувања кон граѓаните и нивните заложби за иднината, како и за перспективата за повторно кандидирање на претстојните локални избори.

Јакмовски подвлече дека сеуште има работа во Карпош и дека речиси со сигурност повторно ќе ја побара довербата од Карпошани, потенцираше дека околу 90% од проектите дадени како ветување во минатата изборна кампања се завршени, а дека за следниот мандат се припремаат нови капитални проекти.

Дамјановски од друга страна, немаше со што многу да се пофали, имајќи во предвид дека Куманово е најзагадена општина во Европа, најзадолжена општина на стариот континент, општина со катастрофална инфраструктура, и самовластие кое во потполност е во рацете на досегашниот градоначалник Циц. Тој додаде и дека поднел кандидатура во партијата, и остава на органите да одлучат дали тој повторно да истрча на изборите.

Latest News

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во заминување, Радмила Шекеринска, се појавија...

Возачите во спротивна насока излегувале надвор од патот: На патот Кадрифаково-Св.Николе избегнати три сообpaќајни нecpeќи

Вчеравечер на патот Кадрифаково – Свети Николе биле избегнати три сообраќајни несереќи кои можеа да имаат смртен епилог. Како што велат очевидци, возачите...

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм профил познатата македонска водителка и...

Пиво од 50 денари, свеж портокал 80 – Хрватите решија драстично да ги спуштат цените

Aко изминатите години Хрватска важеше за една од поскапите туристички земји, а фотографиите со фискални сметки на туристите го изненадија регионот поради високите цени,...

More Articles Like This