НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈОТ КИЧЕВО-ОХРИД: Расчистен автопатот по тешката сообраќајка

  • July 20, 2018
  • Коментари

Сообраќајна несреќа на патот Кичево – Охрид во близина на Охридскиот аеродром. Во судир помеѓу автобус и караван возило, има полесно повредени кои се пренесени во најблиската болница Св. Еразмо.
Според Автомотосојуз по еден час прекин сообраќајот е нормализиран.

Претходно «
Следно »