August 15, 2020, 12:10 am

Носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ утре на тeрeн со граѓаните

Поврзано

Hа повидок образовна kaтастрофа: Шест месеци нecпособната власт не успеа да донесе ниту протоколи и платформа за онлајн работа

Факти кои го одбележаа денот според на ВМРО-ДПМНЕ 1. Се уште молк за coмнежот за испумпување на 21 милион евра...

Kои струмички кoмпaнии имале кредити без пoкpитиe во Еуростандард банка?

Пропаѓањето на Еуростандард банката е настан којшто потсетува на оние од 90-тите години. Најцрните години за македонската економија. Слушнавме...

(Видео) Унивepзaлниoт cнaбдyвaч на cтpyјa плaќa oбeзбeдyвaњe по двojнo пoвиcoки цeни од пopaнo, дали paзликaтa зaвpшyвa во џeбoвитe на влacтa?

Неколку дена има целосен молк за сомнежот за испумпање на пари од универзалниот снабдувач на струја преку струмичка компанија...
- Advertisement -

Во текот на утрешниот ден 05.07.2020 година, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места:

– Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 12:00 часот ќе оствари кафе средба со млади во клуб „Калипсо“, Прилеп. Во 12:45 часот ќе го посети штандот на ВМРО-ДПМНЕ во паркот на Револуцијата, предвидена е изјава за медиуми во 13:15 часот. Во 13:20 часот ќе оствари средба со просветни работници во Амфитеатар на Могилата на непобедените.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе ја посети општина Кривогаштани 17:00, општина Крушево во 18:30 часот, општина Прилеп 20:30 часот.

– Носител на ИЕ1, Гордана Силјаноска Давкова во 12:30 часот ќе даде изјава при отворање на регионален штаб, Корнер на Партизанска.

Во 19:00 часот превидена е трибина „Квалитетно и модерно образование за иднината на Македонија“, во Парк на светлината

-Носител на ИЕ2, Владо Мисајловски, во 12:30 часот пред Поликлиника Чаир ќе даде изјава за медиуми.

-Носител на ИЕ3, Игор Јанушев, ќе ја посети општина Зрновци, во 10:30 часот предвидена е изјава за медиуми кај црква Св. Димитрија.

Ќе ја посети општина Виница, во 18:00 часот предвидена е изјава кај паркот во центар.

Ќе оствари средба со граѓани во Месен Комитет Јакимово и ќе има свое обраќање во 19:00 часот.

Ќе оствари средба со граѓани во Месен Комитет Истибањи и ќе има свое обраќање во 19:30 часот.

Носител на ИЕ 4, Александар Николоски во 13:15 ќе даде изјава во паркот на Револуцијата, Прилеп.

Носител на ИЕ 6, Дафина Стојаноска во Теарце, с. Варвара ќе ја посети црквата и во 10:30 часот е предвидено е изјава за медиуми.

Latest News

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната категорија на држави за кои...

„Нoж во гpб за сите муслимани“: Турција и Иран со оcтра реакција за мировниот договор меѓу Обединетите Арапски Емирати и Израел

Турција и Иран денес остро го осудија регионалниот ривал на Обединетите Арапски Емирати за нејзината одлука за нормализирање на дипломатските односи со Израел и...

More Articles Like This