December 4, 2021, 4:20 pm

Носителот на советничката листа на Левица за Аеродром: Ќе ги поддржиме ВМРО-ДПМНЕ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дарко Масларковски носител на советничката листа на Левица за општина Аеродром на својот Фејсбук профил ја сподели објавата на Левица во која пишува дека во вториот круг на локалните избори даваат поддршка на ВМРО-ДПМНЕ.

– Еве за сите кои ми пишаа и прашуваа дали ќе ги поддржиме дпмне, накратко дека знам повеќето ве мрзи да читате многу текст, ДА – вели Масларковски во својата објава.

Latest News

(Фото) Уште една тешка сообраќајка, тинејџер заврши во шоk соба

Деветнаесет годишно момче е тешко повредено во сообраќајна несреќа, што се случи попладнето во штипската населба Сењак, во близина...

More Articles Like This