January 22, 2021, 4:25 am

Нудел дpoга низ општина Ѓорче Петров

Поврзано

Голема акција вечерва во Визбегово: Се апсат дилери на kokaин

Вeчерва во тек е голема полициска акција во Визбегово, дознава 24 Инфо. Неофицијално, се апсат членови на банда шверцери...

Починa Бранка Станковска, легендарната радио и ТВ спикерка

„Тивко во сон си замина мојата баба Бранка Станковска. Дочека да биде и чукунбаба, имаше убав живот, изгледа внуци,...

Му се гyби секоја трaга: Иcчезна лице од Катланово, полицијата трага по него

Во Полициско одделение Петровец, З.Т.(49) од населба Илинден, вчера пријавил дека околу 15,00 часот од дома се оддалечил таткото...
- Advertisement -

Вчера (02.12.2020) во 19.00 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.М.(40), кој на подрачјето на Ѓорче Петров нудел за продажба марихуана.

Е.М. бил пресретнат од страна на инспектори од Единицата за недозволена трговија со дрога, кои при негов преглед, пронашле и одзеле ќеса со марихуана, која му била подготвена за понатамошна продажба.

Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава, поради постоење на основано сомнение дека е сторител на кривично дело „неовластено производство и пуштање на промет на наркотични дроги, психотропно супстанци и прекурсори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик.

Latest News

Миленко за Мериот: Who the f()ck are you?

Долго време пред избори мојата стратегија за последните избори беше да победи ВМРО-ДПМНЕ, прво нека победи вели Миленко Неделковски...

More Articles Like This