НУХИУ НАЈВЕРОЈАТЕН ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ НА ДУИ: Заменик-министерот за внатрешни кој се закануваше со кaлaшњикoви за 27.април кандидат на ДУИ

  • February 1, 2019

Партиски извори од ДУИ за весникот „Лајм“ откриваат дека едно од посериозните имиња за претседателски кандидат од редовите на ДУИ е актуелниот заменик министер за внатрешни работи, Агим Нухиу.

Поради блискоста со меѓународната заедница, Нухиу ужива голема поддршка во редовите на ДУИ.

Како што дознава „Лајм“, тој ја ужива поддршката на разните партиски струи во партијата, како и од претседатолот Али Ахмети.

Претходно «
Следно »