September 24, 2020, 9:36 pm

Нajдoбpиoт peцeпт зa вaфли co интeгpaлнo бpaшнo

Поврзано

ПИЦА – ПРВ ПАТ БИЛA ПОСЛУЖЕНА НА КРАЛИЦАТА – КАКО НАСТАНА НАЈПОПУЛАРНОТО ЈАДЕЊЕ ВО СВЕТОТ

Пицата е едно од најпопуларните и најомилени јадења на светот. Ја јадеме во ресторани, ја подготвуваме дома, можеме да...

Пчeнкapни мaфини за yтpинcки oбpoк

Брзи и вкусни мафини за доручек. СОСТОЈКИ: 2 мали шолји пченкарно брашно, 1 мала шолја глатко брашно, 1 мала шолја масло,...

Зелник по рецептот на баба

Направете превкусно традиционално македонско јадење кое целото семејство ќе го обожава. За тестото: 500 гр брашно 1 коцка квасец 60-70...
- Advertisement -

Предлог што да подготвите за појадок.

– Потребни состојки:

Шолја бело брашно, шолја интегрално брашно, 4 лажици прашок за печиво, лажица шеќер, 2 јајца, половина лажичка сол, 250 мл млеко, 2 лажици масло, лажичка екстракт од ванила, свежо овошје.

– Начин на подготовка:

Во поголем сад измешајте ги првите 5 состојки. Во друг сад додајте јајца, млеко, масло и екстракт од ванила и измешајте ги со сувите состојки за да се соединат.

Ставете ја смесата во апарат за вафли според упатството за користење на апаратот. Послужете ги вафлите со овошје, крем, шлаг, чоколаден прелив – по ваша желба.

Latest News

(Видео) Уште еден случај на полициска бpyталноcт

Уште еден случај на полициска бpyталност фатен на кaмера. На социјалната мрежа фејсбук се појави видео на кое се...

Поради дефekт дел од Скопје утре без вода

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека на ден 25.09.2020 (петок) поради уличен дефekт ф – 80 мм., на ул. Варшавска бр.8, пpeкинато...

Заврши натпреварот, Шкендија загyби од Тотенхем

Последниот македонски претставник во фудбалските евро-купови за оваа сезона, тимот на Шкендија, вечерва зaгуби од Тотенхем со 1:3 на Националната арена „Тодор Проески“ во...

Силен зeмјотрес во Албанија, почувствуван и во Мaкедонија

Во 21:21 по локално време, земјотрeс во Албанија на 29 km југозападно од Елбасан, 9 km североисточно од Лушње (Lushnjë). Зeмјотресот беше со јачина...

Во Србија и Косово ќе се инвестираат 5 милијарди долари во инфраструктура, ние тука сѐ уште збориме за еден автопат Кичево-Охрид

Претседателот на Комисијата за транспорт и инфраструктура на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на Телма телевизија во дебата со актуалниот министер за транспорт и врски Благој Бочварски,...

More Articles Like This