Нeноpмaлнa работа – Организирале кopoнa забави, па се облoжувaлe кој прв ќе се зaрaзи

Поврзано

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија...

Либанската apмија ја оcлободи зградата на Министерството за надворешни работи

Либанската војсkа ја оcлобди зградата на Министерството за надворешни работи која пред неколку часа ја оkyпираа дeмонстрантите кои протecтирааа...
- Advertisement -

Студенти од Таскалуса, Алабама, на кои им бил дијагностициран Koвид-19, присуствувале на забави во и околу градот, како дел од вознемирувачкиот натпревар за да видат кој може прв да го фати вирусот, изјави член на градскиот совет.

Во последните неколку недели, се забележува зголемување на бројот на забави на неколку локации каде доаѓаат студенти или деца, иако знаат дека се позитивни на коронавирус. На почетокот мислевме дека станува збор само за гласини, но се покажа дека навистина се случува“, рече Ренди Смит, началникот на противпожарна единица на состанокот на Градскиот совет во Таскалуса.

Членот на Советот, Соња Мекинстри изјави дека гостите на вакви забави собираат пари во сад и ја даваат целата сума на лицето кое прво ќе се зарази.

Нема смисла. Тие го прават тоа намерно, рече Мекинстри.

Полицијата се вклучила во сè затоа што заразените лица кои присуствуваат на вакви забави ја кршат регулативата според која изолацијата од 14 дена е задолжителна во случај на инфекција. Кој и да ја занемари е казнет со 500 долари.

Во Алабама во моментов има 38.962 потврдени случаи на коронавирус, а 972 луѓе починале, според базата на податоци на Њујорк Тајмс.

Latest News

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија која се случи претходно неделава....

Уапceн гостиварчанец порaди трговија со луѓе, привeдени и десет жени затечени во неговиот угостителски објект

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се yапсени поради...

(Видео)11 зaгинати во пожар во Чешка, меѓу нacтраданите и деца, луѓето скокаа од прозори за да се спacaт

Најмалку 11 лица зaгинaa во пожaр што се случил во станбена зграда во градот Бохумин на североистокот на Чешка, соопшти чешкото Министерство за внатрешни...

More Articles Like This