October 23, 2021, 9:23 am

Нejзинитe poдитeли гo пoзнaвaлe: Cилyвaнa мaлoлeтничкa oд cкoпcкo, мoнcтpyмoт пoвтopнo ce oбидeл дa ja cилyвa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 19.07.2021 во 10:45 часот во Полициското одделение Петровец, 36-годишна жена од скопско село пријавила дека во текот на јули 2020 А.А., колега на нејзиниот сопруг, извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.

Како што е пријавено, пред еден месец тој повторно се обидел да изврши обљуба врз малолетничката, но родителите за овие настани дознале отпосле.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Шeфoт на ММФ: Нapoднaта бaнка дejcтвуваше coодветно зa вpeме на kpизaтa

„Централната банка, како професионална и независна институција дејствуваше соодветно за време на корона-кризата со мерки за поддршка, што придонесе...

More Articles Like This