December 4, 2020, 12:56 pm

(Фото)Нoвиoт Hummer EV, Амepикaнски дизaјн сo нoва технoлoгија

Поврзано

(Видео) Маск пpими нaгpaдa вo Берлин: Bели дeкa нacкopo пoвeќeтo aвтoмoбили ќe вoзaт aвтoнoмнo

Американскиот претприемач Илон Маск во Берлин изјави дека верува дека за десет години повеќето автомобили ќе возат независно. „Ќе станува...

Maybach S-Class:Максимум во секој аспект

Кога се зборува за Mercedes-Maybach S-Class тогаш тоа се прави со посебен респект. Англиските мајстори за луксузни лимузини се...

Toyota Yaris GR: Јапонска џебна ракета

Во време кога повеќето производители или ги укинуваат или ги електрифицираат лутите верзии на своите модели, во Toyota се...
- Advertisement -

GMC го покажа своето најново електрично возило, моделот Hummer EV.

Инжењерите од Детроит го освежија познатото воено возило со нова технологија, и наместо стариот мотор на GMC кој што во верзијата H1 и H2 се сметаа за огромни потрошувачи и загадувачи на воздухот, новиот модел целосно се движи на електричен погон кој му дава неверојатна моќ од 1.000 коњски сили.

„Новиот Hummer EV ќе биде прв од неговата класа- отворен целосно електричен супер-теренец со нула емисии и штетни гасови.Ќе може да се движи насекаде без разлика дали има пат или не.
Ќе носи насмевки секој пат кога ќе влезете во него…“ изјави Ал Опенхејзер, главниот инжењер на проектот Hummer EV.

Првите возила би требало да се појават на улиците некаде во 2022 година.

Latest News

Шефот на paзyзнaвaњето нa CAД: Kинa е нajголемата зakaна зa дeмoкpaтиjaта

Шефот на американското разузнавање Џон Ретклиф оцени дека Кина е најголемата закана за демократијата и слободата во светот од...

Позната манекенка cmpтно го изб одела сопругот откако тој дома ја донел љубовницата

На Лилија Судакова 26-годишна руска манекенка која ја красеше насловната страница на „Вог“ ѝ се закануваат 15 години затвор во Русија, откако беше обвинета...

Спремajте чадopите од утpe повpeмен дoжд

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со...

(Видео) Maкедонско сценарио во Црна Гора: Ми нyдea 21 милион евpa зa дa мy ce пpиклyчaм нa Ѓyкaнoвиќ

Лидерот на Граѓанското движење “УРА” и кандидат за потпретседател на Владата на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, за “ТВ Вијести”, разговара за последните случувања во...

(Видео) Ангелов: He мoжeтe дa мe спpeчите по дома да кpшам ќерамиди со глава, тоа ми е спopт

Шефот на владиното тело за справување со кризи Стојанче Ангелов со нова контроверзна изјава за ТВ24. Екс генералот во интервју кое е посветено на битката...

More Articles Like This