August 12, 2020, 12:53 pm

Обидете се да останете мирни и трпеливи

Поврзано

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Овен Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе...
- Advertisement -

Овен

Денес ви се наметнати големи обврски и одговорности и на деловното и на приватното поле. Прашањето е колку ќе имате време, трпение и желба да функционирате на сите страни одеднаш. Можност за ново познанство и контакт со личноста што ве заинтересирала. Со неа, извесно време ќе си играте мачка – глушец.

Бик

Работите на професионално поле нема да одат според планот. Разочарани сте и потребно е да ги менувате ставовите. Ќе ви биде полесно кога ќе прифатите промени на полето љубов. Не е претерано поволен ден, па можно е да имате компликации и проблеми. Ќе имате впечаток дека работата ви ја црпи енергијата што ја имате.

Близнаци

Сѐ што ќе се случува денес ќе ви носи само немир, фрустрации и нови прашања. Обидете се да останете мирни и трпеливи. Во вашата работа ќе се вклучат нови луѓе, со кои ќе мора да научите да комуницирате. Ќе има мали несогласувања. Можно е со саканата личност да разговарате за дестинација на која сакате да отпатувате.

Рак

Некои напнати моменти на деловното поле сте ги оставиле зад себе, но сѐ уште чувствувате нервоза и стрес бидејќи количината на обврски ви е голема, а вашите рокови за завршување се кратки. Не е време за конфликти со партнерот, особено ако својата деловна нервоза ја пренесете и на љубовното поле.

Лав

Можно е да се зближите со некои луѓе, а очекувајте и дружба со некој со кого претходно не сте ни замислувале. Денес е возможно сè. Ќе си ги олесните себеси работите, но и на оние околу вас, благодарение на вашата досетливост. На љубовно поле бидете подготвени во секој момент да донесете радикална одлука.

Девица

Под голем притисок сте на работа и чувствувате дека тоа нималку не ви годи. Доаѓа време кога треба малку да забавите. Партнерот ви е максимално посветен и задоволни сте кога сте покрај него. Употребете ја имагинација во комуникацијата со личноста која ви значи и ќе ви стане врската поинтересна и посигурна.

Вага

Уживате во необврзувачки средби на емотивно поле и покажувате дека не сте подготвени за врска. Знаете како да ги решите туѓите проблеми, но немојте премногу да навлегувате и да се мешате. Некогаш е подобро да останете настрана. Денот е добар за патување, па истражете ги убавините на земјата.

Скорпија

Со неверојатна леснотија ќе ги извршувате и најтешките обврски. Ќе бидете упорни, но сепак, флексибилни истовремено и нема ништо да форсирате. Ќе ги мотивирате луѓето околу вас. Не заборавајте да пиете вода. На љубовно поле не мора да бидете целосно искрени околу некои работи кои се однесуваат само на вас.

Стрелец

Можно е да станувате посесивни во односот со личноста која ви значи и љубомората ве мачи. Ќе дадете сѐ од себе да напредувате. Ќе сторите сѐ да дојдете до нови контакти. Пред вас е ден полн со предизвици, во кој ќе мора да разграничите што сакаат шефовите, кои се целите, кој е пријател, а кој непријател.

Јарец

Не се плашете да прифатите нови пријатели да го разнообразат вашиот друштвен круг. Ширете ја мрежата од контакти. Вашите пријатели ве обожаваат, а денес искрено ќе го почувствувате тоа. Ако во изминатиот период се сомневавте дека сте во вистинското друштво, сите сомнежи ќе испарат од вашата глава.

Водолија

Во изминатиот период, чувствувавте како да зборувате во расипан телефон и како никој да не ве слуша. Но, повторно ќе се чувствувате разбрано и сакано. На љубовно поле знаете како да се докажете и ќе одите во добра насока. Имате зелено светло да го барате она што го сакате. Бидете јасни и гласни!

Риби

Ќе пронајдете позитивна поддршка во некого и ќе ги финализирате проектите што сте ги започнале. Барајте мирни опкружувања и слушајте ги потребите на телото. Поминете го денот во природа. На поле љубов нема веќе време за фантазирање, време е за градење иднина. Полнете ги батериите, не се затворајте дома.

Latest News

Села и Гаши се пишмaни ја прифaтиja поканата на Axмети, Зaeв извиcи

– Алијансата за Албанците и Алтернатива ја прифатија поканата од лидерот на ДУИ Али Ахмети за зедничка средба со...

Кoмиcијaтa за зapaзни бoлecти се cpeтнa со пpeтcтaвници на МТСП, еве што е зaклyчeнo за гpaдинкитe

На состанокот на Комисијата за заразни болести денеска биле присутни и претставници на Министерството за труд и социјална политика при што се разгледувале и...

Сe yштe нeпoзнaтo кaкo ќe ce oдвивa нacтaвaтa, Koмиcијaтa бaрa дoпoлнитeлни пoдaтoци од МОН

Комисијата за заразни болести денес одржа состанок на кој присуствуваа и претставници на Министерството за образование и наука каде беа разгледани и се дискутираше...

Јанушев: Џaбe oткaжyвaњe од пaтни тpoшoци кoгa јa пoкpaдoвтe дpжaвaтa и нapoдoт

Лично како пратеник нема да користам патни трошоци, ама морам да искоментирам во однос на тоа од СДСМ, џабе откажување од патни трошоци кога...

Влaдaтa на СДСМ го дoвeдe зeмјoдeлeцoт на paб на eгзиcтeнциja

Килограм грозје 4,5 или 6 денари, ова е реалноста почитувани мои земјоделци со СДСМ. Оваа расипничка влада ги доведе земјоделците до раб на егзистенција....

More Articles Like This