ОБИДИ ЗА ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ НА ИНЦИДЕНТ НА ПРОТЕСТИТЕ: Сопругот на Фросина Ременски, Јовче денес се обиде да испровоцира инцидент!

  • April 11, 2017

Сопругот на Фросина Ременски, Јовче кој противправно беше унапреден за седум места во МВР од страна на Оливер Спасовски денес се обиде да предизвика инциденти на граѓанскиот собир „За Заедничка Македонија“

jovce_remenski2

Јовче Ременски, инаку вработен во МВР, денес надвор од неговите професионални задачи се обиде да предизвика инцидент на граѓанскиот собир „За заедничка Македонија“, шетајќи се помеѓу присутните на протестот со полициската радиостаница.

jovce_remenski
Инаку, Фросина и Јовче Ременски беа обвинети дека лично му предавале материјали од незаконски стекнатите прислушкувани разговори на квази-новинарот Зоран Божиновски, кој беше обвинет за шпионажа.jovce_remenski3

Брачниот пар Ременски се познати и по недоличниот однос кон новинарите имедиумите, откако во неколку наврати напаѓаа новинари кои пишувале за нивните скандали.

Remenski-Jovce

Дека денес СДСМ имале план да спроведат државен удар, на својот ФБ профил пишуваше и новинарот Миленко Неделковски, кој напиша дека во последен момент сценариото кое требало да започне во 17.00 часот било спречено, но предупредува дека пред Велигден истото би требало да се спроведе и повика на масовност на улиците.

milenko_puc

За обидот за предизвикување на инцидент на собирот зборуваше и еден од иницијаторите на „За заедничка Македонија“ Богдан Илиевски, кој го поздрави Јовче и му порача дека УДБашките методи не ги заплашуваат.

bogdan-ilievski-3-1-640x326

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]-Сакам да ви кажам дека денеска меѓу нас беше сопругот на Фросина Ременски, Јовче со полициска Моторола, следеше тука, се шуњаше меѓу нас, добро е што дошол има што да види, горд и освестен народ. Џабе Јовче, не ти се плашиме, такви удбашки финти продавај си во тиранската коалиција, можеби кај нив ќе палат овде меѓу нас не и добредојден си кога сакаш, да видиш колку не има и да се помислиш колку може да бидеме, му порача Илиевски.[/kopa_block_quote]
Претходно «
Следно »