ОБИЕН ШТАБ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО КИСЕЛА ВОДА: Пријавена тешка кражба, украдени компјутери и лаптопи

Поврзано

Пуkaње во Скопје: Три лица нaпaднале малолетници

На 03.07.2020 во 20,20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во круг на училиште на ул. “Призренска“, дошле...

70 годишно лице зaгинало во нeсреќа со трактор

На 03.07.2020 во 20.20 часот во Полициска станица Неготино, Ѓ.В.(52) од с.Тимјаник пријaвил дека во место викано „Бели Брест“...

Tрaгедија во Тетово, работник нaстрадал откако пaднал од скеле

На 04.07.2020 во 07.35 часот во СВР Тетово било пријавено дека при изведување на градежни работи во с....

Непознат сторител извршил тешка кражба во канцеларија во барака на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на улицата „Петар Дељан“ во општина Кисела Вода.

Како што соопшти МВР, кражбата била извршена во периодот од 24 до 25 овој месец, а крадецот одзел лап-топ и куќиште со монитор.

Лап-топ компјутер и куќиште за монитор биле украдени од канцеларија на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода.

„Пријавено е дека  на улицата “Петар Дељан“ во општина Кисела Вода во канцеларија во барака на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ од страна на непознат сторител извршена била тешка кражба. Непознат сторител одзел лап-топ компјутер и куќиште со монитор. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, велат од МВР.

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести