ОБИЕН ШТАБ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО КИСЕЛА ВОДА: Пријавена тешка кражба, украдени компјутери и лаптопи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Непознат сторител извршил тешка кражба во канцеларија во барака на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на улицата „Петар Дељан“ во општина Кисела Вода.

Како што соопшти МВР, кражбата била извршена во периодот од 24 до 25 овој месец, а крадецот одзел лап-топ и куќиште со монитор.

Лап-топ компјутер и куќиште за монитор биле украдени од канцеларија на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода.

„Пријавено е дека  на улицата “Петар Дељан“ во општина Кисела Вода во канцеларија во барака на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ од страна на непознат сторител извршена била тешка кражба. Непознат сторител одзел лап-топ компјутер и куќиште со монитор. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, велат од МВР.

Latest News

Еве како изгледа кога имате колега пештерски човек

Во секоја компанија постојат луѓе кои со своето однесување ги нервираат другите. Од тоа како го паркираат автомобилот, па до...

More Articles Like This