January 22, 2021, 6:02 pm

Обраќање на Заев и Царовска по повод Светскиот ден на наставниците

Поврзано

10-тици дуќани со клуч на врата, Охрид како град на дyxoви

Охридската чаршија се испразнува.Се повеќе дуќани ставаат клуч на врата. Само во последните два месеци затворени се преку 10...

Фрчковски нов амбасадор во САД?

Професорот Љубомир Фрчковски е најсериозен кандидат за амбасадор во САД, каде Владата со години нема назначено нов амбасадор, јавува...

(Видео) На Тик-ток се фaли декa има возило со знaмeто на Албаниja на peгистарската тaбличкa

На социјалните мрежи се појави видео од Тик-Ток на кој се гледа како корисник се фали со своето ново...
- Advertisement -

по повод Светскиот ден на наставниците денеска, понеделник (5 октомври 2020 година), со почеток во 11:00 часот, на градскиот плоштад во Скопје, по повод Светскиот ден на наставниците ќе се обратат претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и министерката за образование и наука Мила Царовска.

Настанот е дел од кампањата „Учиме од вас. Ви благодариме!”, којашто Министерството за образование и наука и УНИЦЕФ ќе ја спроведуваат во текот на учебната 2020/2021 година.

Latest News

10-тици дуќани со клуч на врата, Охрид како град на дyxoви

Охридската чаршија се испразнува.Се повеќе дуќани ставаат клуч на врата. Само во последните два месеци затворени се преку 10...

More Articles Like This