December 5, 2021, 8:26 am

Објавени првите излезните анкети од изборите во Хрватска

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Објавени се резултатите од излезните анкети спроведени од агенцијата Ипсос Пулс.

Ипсос ги објави резултатите од првите излезни анкети:

Загреб
Томашевиќ 68,27%
Шкоро 31,73%
Сплит
Пуjак 59,19%
Михановиќ 40,81%
Осиек
Радиќ 63,14%
Млинаревиќ 36,86%
Ријека
Филиповиќ 57,84%
Штимац 42,16%

Latest News

Утринска магла, а потоа облачно со повремен дожд и ветер

Наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде променливо облачно со слаб...

More Articles Like This