September 30, 2020, 11:08 am

ОБЈАВЕНО ДОСИЕТО НА ПУТИН ОД КГБ: Ова се деталите од неговиот живот како агент

Поврзано

(Видео) Тијана среде Драчево го распали ќумбето

Тијана Дапчевиќ (44) ужива во Драчево, од каде сподели видео со своите следбеници на Инстаграм каде прави ајвар со...

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...
- Advertisement -

Во Централниот државен архив со историско-политични документи во Санкт Петербург го објавија профилот на младиот Владимир Путин кој го направила КГБ, пишува “78.ру”.

Во текстот се наведува дека Путин се наоѓал на листата на комсомољската организација во Управатана на КГБ од 1975 година.

“За време на работењето во органите на државната бeзбедност Путин В.В. се покажал како одличен извршител, дипломиран и совесен работник. Принципиелен. Има авторитет кај колегите”, покажуваат карактеристиките.

Во документите се наведува дека Путин е мајстор во џудо и будо. Владимир Путин започнал да работи во КГБ по завршувањето на Правниот факултет на Ленинградскиот универзитет во 1975 година.

Тој работел и во источна Германија во периодот од 1985 до 1990 година во надворешноpaзузнавачката служба. Тој во 1991 година дал отkаз од органите за државна бeзбедност.

Да потсетиме, телевизијата “Звезда” претходната недела ја прикажа собата во која рускиот претседател живеел додека учел да стане агент во Краснознамениот институт на КГБ СССР.

Latest News

Во Москва почна втората фаза од вакцинацијата против Ковид- 19

Учесниците во последната фаза од клиничкото испитување на руската вакцина против вирусот корона започнаа да ја примаат втората доза...

Управниот суд ја одби тужбата на Еуростандард банка

Управниот суд ја отфрли тужбата на „Еуростандард банка“ во врска со решението на Народната банка донесено од страна на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска. Во образложението на...

Според Заев, Гоце Делчев бил и на Бугарите

Не треба Гоце Делчев да го присвојуваме, факт е дека бугарската страна го смета за бугарски револуционер и прашањето ќе го решиме во духот...

Градоначалник „ограбен“ додека давал изјава во живо на телевизија

Градоначалникот на градот Вентимиља, северозападна Италија, близу границата со Франција, беше „ограбен“ во директен пренос на телевизија. На видеото, коешто веднаш стана хит на интернет,...

Приведени татко и син од Кавадарци: Одгледувале Канабис и продавале марихуана

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против две лица, татко и син на возраст од 56 и 33 години,...

More Articles Like This