ОВАА Е СОВРШЕНО: Нов шокантен твит на Трамп

  • April 14, 2018
  • Коментари

Совршено изведен напад на Сирија мината ноќ-оценува американскиот претседател Доналд Трамп и порачува дека ,,мисијата е завршена“.

„Совршено изведен напад минатата ноќ. Благодарам на Франција и Британија на нивната мудрост и сила на нивната добра војска. Неможевме да направиме подобри резултати. Мисијата е исполнета!„ наведува Трамп на својот твитер профил.

САД, Велика Британија и Франција изведува воздушен напад на Сирија како одговор на наводните напади со хемиско оружје.

Претходно «
Следно »