October 30, 2020, 11:58 am

Оваа жена симна 150 кг и сега се соблече за да им покаже на сите како навистина изгледа

Поврзано

Софијанова појаснува како се разликува кopoнавируcот од гpипот

На прашање како може да се разликува коpoнавиpyс од грипoт, Софијанова во КликПлус објасни дека првите симтпоми најчесто се...

Експертите пpeдупредуваат: Многумина ги прават овие грeшки при користењето на маски

Од денеска носењето на зaштитни маски е задолжително и на затворен и на отоворен простор, па затоа е добро...

Неверојатна билка расте кај нас – лekува бpoнхитис и го чисти катpaнот

Доколку сакате нешто повеќе да дознаете околу природните препарати и рецептите за нивно приготвување, можете да го прашате Мартин...
- Advertisement -

Запознајте ја Британи Меј. Таа е вистински доказ дека сè е возможно кога човек има цврста волја да успее. Таа пред одредено време тежеше неверојатни 233 килограми и воопшто не беше задоволна ниту од килограмите, ниту од тоа како изгледа. Затоа реши работата да ја преземе во свои раце.

Веднаш откако вагата покажа огромна цифра, Британи реши дека едноставно повеќе не може да продолжи да живее така. Никој не ја предупреди дека слабеењето е тежок процес, но благодарение на нејзината челична волја, по 2 години држење диета, регулирање на исхраната и физичка активност, Британи успеа да симне 150 килограми и сега се чувства извонредно.

Но и покрај успешното слабеење, поради тоа што имала преголем број на вишок килограми, Британи сега се соочува со друг проблем, а тоа е вишокот на кожа.

„Никогаш не сум мислела дека вишокот на кожа може да предизвика толкава неудобност. Грбот, рамената, нозете, сето ме боли! Ужасно е. Но, сето тоа е решливо. Девојки и момци, ако во моментот мислите дека вашиот живот не може да се промени, грешите. Едноставно треба само многу да сакате и да започнете да правите чекор по чекор, а не да лежите на креветот.“ – вели Британи.

Latest News

Цpн peкopд и во Унгарија: 65 пoчинaти oд кopoнaвиpyc вo пocлeднитe 24 чaca

Бројот на смртни случаи од коронавирус во Унгарија достигна црн дневен рекорд од 65 пациенти кои починале во последните...

Милошоски pacпали по Костадинов: Во мај со 22 новозapaзени и 2 пoчинaти бараше ocтавка од Чулев, денес moлчи

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбик пишува дека Костадин Костадинов од СДСМ во мај со 22 новозаразени и двајца починати бараше оставка...

Бpyка – дyшaтa ja ocтавија по бoлници: Медицинckите cecтри изocтавени од нагpaдата 13 Hoември

Унијата на ЗМСТАС (Здружение на Медицински сестри, Техничари, Акушерки и Стоматолошки сестри) предводена од здружението „За нас“ апелира медицинските сестри да не бидат изоставени...

(Фото) Heмa тpeпкaњe: Мaнeкeнкaтa пoзиpaшe цeлocнo гoлa нa кpeвeт

Манекенката и актерка Дафне Џои нема намера да престане да провоцира. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија каде позира потполно гола. Таа позираше целосно гола...

Чекор поблиску до банkpoт: Власта најавува зголемyвaње на јавниот долг на 70% од БДП

Преставниците на власта се почесто почнаа да во јавноста да ја пласираат тезата дека ако е потребно, јавниот долг ќе го зголемат за нови...

More Articles Like This