January 26, 2021, 10:49 pm

Оваа жена симна 150 кг и сега се соблече за да им покаже на сите како навистина изгледа

Поврзано

Само една вакцина е делува против сите варијанти на коронавирусот

Вакцината Модерна против коронавирус делува и против новите, позаразни варијанти на пандемскиот вирус пронајдени во Велика Британија и Јужна...

Револуционерна студија открива зошто некои луѓе се имуни на коронавирусот

САРС-КоВ-2, попознат како „нов сојс на коронавирусот“, е само еден од неколкуте поврзани РНК вируси кои предизвикуваат респираторни заболувања...

Bо насока болницата да биде подостапна за сите пациенти: Аџибадем Систина“ ги намали 20 проценти цените во новата педијатриска болница

Педијатрискиот стационар во „Аџибадем Систина“ овозможува третман на болно дете на возраст од 0 до 16-годишна возраст. Во него...
- Advertisement -

Запознајте ја Британи Меј. Таа е вистински доказ дека сè е возможно кога човек има цврста волја да успее. Таа пред одредено време тежеше неверојатни 233 килограми и воопшто не беше задоволна ниту од килограмите, ниту од тоа како изгледа. Затоа реши работата да ја преземе во свои раце.

Веднаш откако вагата покажа огромна цифра, Британи реши дека едноставно повеќе не може да продолжи да живее така. Никој не ја предупреди дека слабеењето е тежок процес, но благодарение на нејзината челична волја, по 2 години држење диета, регулирање на исхраната и физичка активност, Британи успеа да симне 150 килограми и сега се чувства извонредно.

Но и покрај успешното слабеење, поради тоа што имала преголем број на вишок килограми, Британи сега се соочува со друг проблем, а тоа е вишокот на кожа.

„Никогаш не сум мислела дека вишокот на кожа може да предизвика толкава неудобност. Грбот, рамената, нозете, сето ме боли! Ужасно е. Но, сето тоа е решливо. Девојки и момци, ако во моментот мислите дека вашиот живот не може да се промени, грешите. Едноставно треба само многу да сакате и да започнете да правите чекор по чекор, а не да лежите на креветот.“ – вели Британи.

Latest News

Корупциски сkандал во Гласот на Америка, отворена истрага

Агенцијата за глобални медиуми на САД (УСАГМ), најмила две адвокатски фирми без тендер и со договори на неопределено време...

More Articles Like This