Оваа кампања ќе донесе победа за ВМРО-ДПМНЕ, зашто власта не испорача, а ние нудиме надеж и реални прогресивни проекти

Поврзано

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата...

Алтернатива на Гаши блиску до договор со ВМРО?

Како што се интензивираат нaпорите за формирање на нова влада во Македонија, се прават сè повеќе комбинаторики и обиди...

(Фото) Големо невреме во Штип, градот буквално под вода

Големо невреме вечерва го зафати Штип. Како што денеска во текот на целиот ден предупредуваше УХМР да се...
- Advertisement -

Тимчо Муцунски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за пратеник во Првата изборна единица и меѓународен секретар на партијата, на вечерашната дебата на Канал 5 телевизија, истакна дека оваа кампања ќе донесе победа за ВМРО-ДПМНЕ, затоа што власта за три години не испорача, а партијата нуди надеж и програма базирана на реални проекти.

-Оваа кампања ќе биде успешна за ВМРО-ДПМНЕ,затоа што по низа неуспеси од власта, кое поле и вие да го погледнете оваа влада не испорача, и не успеа да ги постигне целите за кои дојде на власт, вели Муцунски.

Муцунски критикуваше дека во програмата има проекти за владеењето на правото, економијата, реформи во образованието и здравството, а власта имала три години во кои можеше многу да направи, но по негово видување и по видување на голем дел од граѓаните оваа влада не успеа.

– Ние нудиме надеж, нудиме програма во 336 страници базирана на реални проекти, кои примарно мора да се справат со оваа здравствена криза која е многу сложена, да ја дигнат нашата економија и да обезбедат продуктивни работни места, да ја зацврстиме правната држава и да ја движиме Македонија на секое поле, како дигитализација и образованието, истакна тој.

Муцунски вели дека очекуваат реални промени и верува дека граѓаните препознаа прогресивен позитивен дух во ВМРО-ДПМНЕ, кој што ќе донесе победа на 15-ти јули.

Latest News

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија која се случи претходно неделава....

Уапceн гостиварчанец порaди трговија со луѓе, привeдени и десет жени затечени во неговиот угостителски објект

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се yапсени поради...

(Видео)11 зaгинати во пожар во Чешка, меѓу нacтраданите и деца, луѓето скокаа од прозори за да се спacaт

Најмалку 11 лица зaгинaa во пожaр што се случил во станбена зграда во градот Бохумин на североистокот на Чешка, соопшти чешкото Министерство за внатрешни...

More Articles Like This