Оваа шеговита слика од таблата Негорци – Прдејци ги спаси од непријатности на аеродром

Поврзано

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Се одлучи дека е доволно за овој живoт – Нaјплoднaтa жена на светот, која рoди 43 деца, реши дека повеќе нема да рaѓa

Мариам Набатанзи (41) од Уганда досега родила дури 43 деца, од кои на петпати четворки, четирипати на свет донела...

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Шеговите фотографиј пред патоказната табла Негорци – Прдејци една брачна двојка поштедила од непријатности на шведскиот аеродром Стуруп. Тие пред да влеза во авионот за Малме на последната контрола биле задржани од млад полицаец.

15940900_10155791829969368_8138245981613698637_n-620x350-97648

Имено тој не сакал да ги пушти да полетаат зошто во нивните пасоши немале доказ дека ја напуштиле Грција.

Агонијата на брачната двојка траела повеќе од 10 минути зошто цариниците не им удриле печат и така немале доказ/

По некое време, полицаецот се сетил и прашал дали можеби имаат фотографии од телефонот со соодветен датум. Тогаш на мажот му текнало…

Фотографијата од насмеаната двојка на кои во позадина им е таблата со ознака за македонските села Негорци и Прдејци била вистинскиот доказ кој им бил потребен.

Сопругот Владимир Вјестиќ ја сподели оваа информација на Фејсбук за да ги потсети сите што патуваат да инсистираат полицијата да им става печат со датум за да немаат вакви проблеми.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести