ОВА ГО НЕМА НИТУ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА: Талат Џафери продолжува да крева чалам – повторно повика обезбедување за да го одземе правото на збор на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ!

Поврзано

(Видео) Љупчо Николовски наместо за земјоделците се гpижи за личните интереси

Денес Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Чешиново – Облешево....

(Видео) Квалитетното и модерно образование се приоритет на ВМРО-ДПМНЕ

Модерното и квалитетно образование се иднината на Македонија. -Зајакнување на инфраструктурата во образованието. -Основното и средното образование – темелот на нашата...

Сведочиме ли на нов „ТРAC-ТРAC“ момент во cyдcтвoтo? – Сyдeњeтo за „Мoнcтpум“ oдлoжeнo за после избори

Судењето за случајот „Монструм“ продолжува на 26 август годинава, откако денешното рочиште е одложено поради најавено отуство на надлежниот...

Владејачкото мнозинство предводено од СДСМ и нелегално избраниот собраниски спикер Талат Џафери продолжуваат да спроведуваат вистински терор во Собранието на Република Македонија.

Џафери на денешната седница повторно повика на насилна интервенција против пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, откако одби да даде пауза, иако за тоа е обврзан согласно Деловникот. Џафери на дрзок и недемократски начин постојано влегува во конфликт со пратениците од опозицијата.

-Нас не ни е целта да има проблеми. Треба да ја смирите седницата за да тече како што треба, му порача на Џафери пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Димовски во текот на денешниот ден предупредуваше дека има тенденција во Собранието да се предизвика инцидент, кој го провоцираат претседателот Талат Џафери и другите пратеници.

-Обврската на сите нас е да бидеме и прибрани, и пристојни, и коректни и да се трудиме да не дојдеме до ситуација на какви било инциденти и провокации во Собранието, рече Димовски.

Актуелно

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести