January 23, 2021, 9:20 am

Ова е битka за минатото, сегашноста и иднината: Утре пpoтест во 15 градови и блokaда во Скопје

Поврзано

Ристески за Глобал, сапуницата која трае: Дали оваа лакрдија на Владата треба да се сфати како хуман потег и солидарност, како суптилна наредба...

Марјан Ристески од ВМРО-ДПМНЕ остро реагираше на препорака од Владата до државните институции, Локалните самоуправи и ЈП да донираат...

10 годишно девојче пoчинa поради „ТикТок“ предизвик

Обвинителството отвори истрага за смртта на 10-годишно девојче кое, наводно, учествувало во „предизвикот за затемнување“, предизвик што се здоби...

На дeнeшeн дeн, 1945 гoдинa вo Кавадарци нapoдoт пpecyдил..

Нa денешен ден, 22-ри јануари 1945 година во Кавадарци по изречената пресуда од страна на Народниот суд во Кавадарци...
- Advertisement -

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, за утре најави протести во 15 градови во Република Македонија. Мицкоски, исто така најави и блокада на две раскрсници во Скопје. Ќе бидат блокирани раскрсниците пред Владата и пред Министерството за надворешни работи во периодот помеѓу 15 и 16 часот.

Ова е битка за минатото, сегашноста и иднината. Продолжуваме и утре со блокада на две раскрсници во Скопје и протест во 15 градови низ Македонија, напиша Мицкоски на својот фејсбук профил.

Ова е битка за минатото, сегашноста и иднината. Продолжуваме и утре со блокада на две раскрсници во Скопје и протест во 15 градови низ Македонија.#оставканазаевслободананародот

Posted by Hristijan Mickoski on Tuesday, December 1, 2020

Latest News

(Видео) Hoв peкopд – 290 км/ч на автопaтoт Cкoпje-Teтово

На социјалната мрежа Тик-ток се појави видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км...

More Articles Like This