September 28, 2020, 8:04 pm

ОВА Е ТЕРОРИСТОТ ОД ИСТАНБУЛ: Турската полиција ги објави првите фотографии од осомничениот терорист кој уби 39 лица за Нова Година!

Поврзано

Крузер од Малта со зapaзен екипаж плови низ грчките острови

Дванаесет членови на екипажот на крузерот со повеќе од 1.500 луѓе кои ги обиколија грчките острови беа тестирани на...

Погледнете како специјалците упаѓаат во стан и ги апсат дилерите: Еве што е запленето

Припадниците на МВР во Белград во две одвоени акции уапсија три лица поради основано сомневање дека извршиле кривично дело...

„Султанот“ и се закани со војна на Ерменија

Претседателот на Република Турција, Реџеп Таип Ердоган рече дека со нападот врз Азербејџан, Ерменија уште еднаш покажа дека претставува...
- Advertisement -

Турската полиција ги објави првите фотографии од осомничениот напаѓач во клубот во Истанбул на новогодишната вечер, во кој загинаа 39 лица, и остави десетици повредени. Потрагата по напаѓачот продолжува

terorist_istanbul

Државната агенција „Анадолу“, вели дека фотографиите биле направени од безбедносна камера, не потенцирајќи каде точно се направени фотографиите. На снимките се гледа млад човек со темна коса. Полицијата привела осум осомничени кои биле поврзани со нападот, но напаѓачот сеуште е во бегство.

Претходно, на интернет се појавија снимки од нападот во клубот Реина во елитната населба Ортакој, Истанбул. На снимката се гледаа ужасните моменти од луѓе кои бараат спас од напаѓачот кој безмилосно убиваше.

Нападот се случил во 01.00 часот по локално време во Неделата, а властите го нарекоа нападот – терористички чин.

Речиси половина од загинатите биле странци. ИСИС ја презеде одговорноста за масакрот.

Latest News

Боки 13 примен во болницa поради kpварење

Бојан Јовановски е повторно во болницa поради влошенa здравствена состојба, дознава „Република“ од болнички извори. Тој се наоѓа во...

Крузер од Малта со зapaзен екипаж плови низ грчките острови

Дванаесет членови на екипажот на крузерот со повеќе од 1.500 луѓе кои ги обиколија грчките острови беа тестирани на вирyсот кoрона и беа изолирaни...

(Видео) Ѓоковиќ цeнзуриран: Дpcко прeкината прес конференцијата на најдобриот светски тенисер

Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, кој се подготвува за својот прв меч на „Ролан Гарос“ денеска беше нeпријатно изненаден, откако неговата редовна...

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев докажа дека е cpам за Македонија

Вечерашното гостување на Зоран Заев е срaм за Република Македонија. Срaмота е премиер да не одговори на граѓаните за состојбата на државата, реагираат од...

Нема да се прогласи повторно кapантин

Нема да има кaрантин како мерка пpoтив ширењето на коpoнаворусот, најави премиерот Зоран Заев, бидејќи тоа ќе биде директно на штeта на економијата. Според него,...

More Articles Like This