ОВА Е ЧОВЕКОТ КОЈ САКАШЕ ДА ПУКА ВО НАРОДОТ: Сашо Спасовски, дел од обезбедувањето на Заев извади пиштол и пукаше кон народот!

Поврзано

Koj сака да ги pacипе однocите помeѓy EУ и Русија?

Можеби Русија и ЕУ не се во добри односи , но и двете страни се трудат да ги...

(Фoто) Откpиeнa адpecата во центapот нa Coфија кaдe „живeaт“ илjaдници Maкeдонци co бугapcки пacoши

Бугарската агенција БГНЕС објави една адреса на која се водат дури 45.752 имиња со место на живеење, а нивниот...

Koи пpeвapaнти и нeпиcмeни нe вoдaт: И Бугapckиот и Гpчкиот договор ce кocат co ocновните пocтyлaти на Евpoпcката Униja

Годината е 2021, а Македонија точно 20 години е во чекалната на Европската Унија, откако на 9 април 2001...
- Advertisement -

Сашо Спасовски е човекот, дел од личното обезбедување на Зоран Заев и Оливер Спасовски кој вечерва извади пиштол со намера да пука кон народот. Ова предизвика дополнителен револт кај народот кој влезе во прес салата на Собранието на Р.Македонја, по што настана општ хаос во кој беа повредени неколку пратеници од СДСМ меѓу кои и Зоран Заев

pistolll-640x390

 

Прашањето останува како обезбедувачот го внел оружјето во Собранието, нешто што е строго забрането, и дали е внесено намрено со цел да се предизвикаат уште поголеми инциденти, преку евентуална ликвидација на еден од присутните граѓани.

zaev_kjotek2

По истрелот во плафонот на салата за прес конференции, едно лице доби полесни повреди од рикошетот на куршумот, по што веднаш беше префрлено во Градската болница со помош на присутните.

 

9 КОМЕНТАРИ

Latest News

Плaн за пyч во Србиja? – Peгpyтиpaни луѓе од највисокиот државниот врв

Висок функционер на Српската напредна партија (СНС) беше пред извесно време во Соединетите држави, каде што на еден од...

More Articles Like This