Ова ли е тоа мyлтиполapнocт? – Apмиjaта на Шекepинcкa е единcтвeната HAТО apмиja која се вakцинира со руски вakцини дониpaни од Србија

Поврзано

Двојни стандарди на Мaричиќ: Кога обичните луѓе пpekpшуваат кapaнтин, 2000 евра kaзна, кога СДСМ го прави тоа, се нарекува херојски чин

Министерот за правда, Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил го поздрави, како што вели тој херојскиот чин на пратеничката...

Биотepopистите го напуштија Cобранието

Пратениците за биотериризам го напуштија Собранието откако успеаја д аго привлечат медиумското внимание и од седница која требаше да...

СОБРАНИЕТО ГО УСВОИ ПЕТТИОТ ПАКЕТ ЕКОНОМСКИ МЕРКИ, ГЛАСАА И ДВАЈЦА ПРАТЕНИЦИ ВО CKAФАНДЕРИ ПОЗИТИВНИ НА KOPOHAВИРУС

Собранието денеска ги изгласа трите закони од петтиот пакет економски мерки за помош на граѓаните и фирмите погодени од...
- Advertisement -

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за здравство Венко Филипче објавија дека денеска започнала вакцинацијата на припадниците на АРМ.

Офицерите и војниците на АРМ се вакцинираат со руската вакцина Спутник V донација од Србија.

За потсетување, Владата ги одбила руските и кинеските вакцини кои биле понудени уште пред Нова година, бидејќи се замисли како голем геостратешки играч и имала јасна определба за НАТО и ЕУ.

Latest News

Двојни стандарди на Мaричиќ: Кога обичните луѓе пpekpшуваат кapaнтин, 2000 евра kaзна, кога СДСМ го прави тоа, се нарекува херојски чин

Министерот за правда, Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил го поздрави, како што вели тој херојскиот чин на пратеничката...

More Articles Like This