Ова се последните зборови на принцезата Дајана!

  • September 1, 2017

Пожарникарот Хавиер Гурмелон кој пристигнал на помош при сообраќајната несреќа во која почина принцезата Дајана ги откри нејзините последни зборови.

Хавиер гостуваше во една утринска емисија по повод 20 години од смртта на принцезата и откри како изгледала несреќата.

Никој не можеше да ја препознае. Додека се приближував, една русокоса седеше во автомобилот, се освести и ми рече: О Господи, што се случи?, изјави пожарникарот и истакна дека била вонземирена.

Принцезата Дајана почина во сообраќајна несреќа на 31 август 1997 година во Париз.

Претходно «
Следно »