ОВА СЕ ПРВИТЕ ДЕСЕТ ФИHAЛИCTИ: Со мнoгy пoлитика, дekaдeнција и coлзи избрани првите 10 финалисти на Евровизија

  • May 14, 2019

Ова се 10-те финалисти кои вечерва се пласираа во финалето кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив.

1.Грција

2.Белорусија

3.Србија

4.Кипар

5.Естонија

6.Република Чешка

7.Австралија

8.Исланд

9.Сан Марино

10.Словенија

Македонија годинава ја претставува Тамара Тодевска со песната „Proud“ која ќе ја видиме во четврток во втората полуфинална вечер.

Претходно «
Следно »