October 23, 2020, 5:59 am

Ова се хороскопските знаци кои се најголемите енергетски вампири! Негативниот победник е…

Поврзано

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...

Дневен хороскоп: Овните рaзочaрани од љубовта, водолиите и рибите со здрaвствени пpоблеми

ОВЕН Работа: Имате впечаток дека вообичаените начини на работа не ги даваат очекуваните резултати. Размислувате за воведување на новини....
- Advertisement -

Имате слушнато за енергетски вампири, нели? Ако се прашувате како да го препознаете овој вид на луѓе, тогаш знајте дека хороскопските знаци имаат многу удел во оваа лоша приказна.


Постојат различни начини на вампиризам за различни карактери. Едно заедничко е што енергетскиот вампир ја избира жртвата и на еден или друг начин ја предизвикува да полуди. Следи експлозија на емоции и тие стануваат извор за паразитот.

Како се разликуваат нивните методи?

Близнаците се карактеризираат со работа во јавниот превоз. Идентификувајќи се себеси како жртва, вампирската енергија од овој знак почнува да ја измачува, се приближува до нозете, го вознемирува на секој можен начин. Како резултат на кавга, се додава прекрасна можност да се наполниме со негативна енергија.

Овенот е секогаш по влијание. Тие се спремни да влезатв во конфликт со жртвата, да влезат во борба – тоа е света работа за него. Најважно за него е физичкиот контакт.

Девицата ги вознемирува луѓето со озборувања, а особено со нивните озборувања. Постојаните тврдења за недолично однесување, изгорено месо или несолена супа доведуваат до негативна енергијата на жртвата да се исцрпи. Покрај тоа, ликот на Девицата е неверојатно ситен.

Стрелецот е прилично прецизен. Ако почне и ве натера да забележите за задоцнување или погрешно напишана фраза, тогаш знајте дека се занимавате со вампир кој има многу негативна енергија. Особено е задоволен од неговото учење и читање на моралот.

Лавот настојува да ги уништи своите жртви со својот авторитет. Обично тие се лидери во компаниите и, додека ги потчинуваат другите, уживаат во непречено снабдување со негативна енергија.

Раковите се паразит на членовите на сопственото семејство. Надвор од куќата, тие можат да бидат душа на која било компанија, но на нивните роднини се тие на кои им ја пренесува негативна енергија.

Јареците се исто така лидери во компаниите, но за разлика од Лавовите, тие не ја даваат негативната енергијата од негативно дејство. За нив, самиот чин, како и неговите последици, стануваат извор на негатвина енергија.

Вагата е знак на рамнотежа и енергетските вампирите родени под тој знак ги прават сите напори да ги помират непријателите. Сепак, ова помирување не е цел за нив, бидејќи тоа е негативен резултат за нивните напори. Всушност, во нивните мировни напори, тие наоѓаат погодно време кога можат да вметнат „безопасна“ фраза што само ќе го влоши непријателството. И дополнителната навреда е одличен извор на негативна енергија.

Најсофистицирани енергетски вампири се Шкорпиите. Со постојани поплаки и укори, тие ќе ги испровоцираат другите во чувство на вина и, со тоа, ја цицаат нивната енергија. Ваквите вампири се карактеризираат и со мазохистички тенденции. Ако нема соодветна жртва на дофат, Шкорпијата започнува да се саможртвува.

Сепак, не треба да се сомневате во сè и сèшто во вампиризмот. Вистинските вампири сочинуваат 3 до 5% од населението, а нивните жртви се предиспонирани да станат 57%. Значи, животот не е толку страшен како што ни се чини.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This