December 8, 2021, 5:48 am

ОВА ЌЕ БИДЕ ЛОШО: Катастрофа во најава, откако извозот се намалил за неверојатни 11.9% и 5.6% во јуни и јули!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски денеска на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека извозот во Република Македонија во јули годинава е значително намален.

 

-Катастрофа во најава !!!
Извозот од РМ во јули 2017 споредено со јуни 2017 е НАМАЛЕН за 11,9%
Извозот од РМ во јули 2017 споредено со јули 2016 е НАМАЛЕН за 5,6%, се вели во статусот на Илија Димовски.

1 коментар

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This