Ова ќе го памети долго време: Влатко Лозановски доживеа посебна вечер во Штип (видео)

  • November 28, 2018
  • Коментари

Пејачите уживаат во дружењата со публиката, а секој настап, концерт или било какво појавување пред публиката се мотивација да бидат подобри и повторно да се вратат на истото место каде биле одлично пречекани.

Македонскиот пејач Влатко Лозановски каде и да се појави секогаш е добредојден, а публиката ги пее неговите песни од прв до последен стих.

Последната негова нова песна „Надеж“ веднаш ја освои публиката, а за кратко време достигна околу 410 000 прегледи на „Јутуб“ што е солидно за Македонија.

Во неговите песни многумина може да се пронајдат, да ги посветат, да се радуваат или тагуваат, но и да доживеат некој момент кој ќе го паметат долго време.

Викендов, Лозано имаше настап во една дискотека во Штип, а таа вечер ќе ја памети уште долго време.

Имено, тој беше сведок на запросување на неговиот концерт. На настапот момче ја побара својата девојка за сопруга, а Лозано ја отпеја песната „Жена како ти“:

Лозано на својот „Инстаграм“ го сподели овој момент кој може да го погледнете во видеото подолу.

https://www.instagram.com/p/Bqm8dnBlPPv/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

Претходно «
Следно »