Овните полни со пoзитивнa eнepгиja, Водолиите ги oчeкyвaaт тeшкoтии нa paбoтa

Поврзано

Дневен xopockoп за недела (18. април 2021)

ОВЕН Работа: Ве очекува работно патување кое ви носи позитивни нови шанси за соработка. Љубов: Новото познанство кое ви се случило,...

Биковите ги oчeкyвaaт гoлeми пpoмeни нa paбoтa, пoзитивeн дeн зa Рибите

ОВЕН Работа: Наклонети сте кон ризици кога е во прашање работата. Постои можност да ви се случи мала загуба. Љубов: Ви...

Дневен xopockoп: Среќен петок за четири знаци-дали сте меѓу нив

Овен Ве очекува патување. Блокирани сте, несигурни, пасивни. Не успевате да се отворите и да ги задоволите емотивните потреби. Бик Ве очекува...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Полни сте со позитивна енергија и оптимизам. Во тој дух комуницирате со колегите и правите нови планови.

Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер, но несвесни сте за неговиот флерт со друга личност.

Здравје: Добро се чувствувате.

БИК

Работа: Отворена е можност за контакти со странците или заминување на краток пат. Уживате во обврските и се потпирате на интиуцијата.

Љубов: Постои личност која ви се допаѓа, но проблем е што некој од двајцата е зафатен.

Здравје: Внимавајте на исхрана.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е вообичаен работен ден. Се држите под контрола, нема никакви проблеми на работа.

Љубов: Брачниот партнер сака сериозно да разговара со вас во врска со преселба во странство.

Здравје: Добро се чувствувате.

РАК

Работа: Фокусирани сте на соработка со колегите. Разменувате нови идеи, се прилагодувате, со многу оптимизам правите нови планови.

Љубов: Не сте задоволни од односот на партнерот. Станал ладен, а вам ви недостасува нежност.

Здравје: Солидно здравје.

ЛАВ

Работа: Не сте подготвени за прилагодување ниту за новини на работа. Сакате да се одржи моменталната состојба.

Љубов: Бракот го сметате за стабилен, целосно несвесен дека другата страна има тајна симпатија.

Здравје: Не е најдобро, проблеми со циркулација.

ДЕВИЦА

Работа: Некои стари проблеми кои свесно сте ги избегавале, доаѓаат на ред. Не успевате да ги решите, што ве прави напнат.

Љубов: Премногу сте фокусирани на работа, што го запоставувате партнерот. За среќа, тој има разбирање.

Здравје: Време да посетите стоматолог.

ВАГА

Работа: Ситуацијата на работа е идеална. Задоволни сте со се: работа, колеги, финансии.

Љубов: На работа се одвива флерт во кој максимално уживате. Не размислувате за иднината, само уживате во моментот.

Здравје: Организмот се регенерира.

ШКОРПИЈА

Работа: Соработката со странските партнери не се одвива на посакуваниот начин. Не ви се допаѓа тоа што се несериозни и не ви даваат никакво чувство на сигурност.

Љубов: Задоволни сте од врската и се посветувате на саканата личност.

Здравје: Наклонети сте кон повреди.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Присилени сте да одите на службен пат на кој не ви се оди. Сепак, таму ги постигнувате целите кои сте ги планирале.

Љубов: Со партнерот планирате краток пат во текот на викендот. Возбудени сте поради тоа.

Здравје: Наклонети сте кон прејадување.

ЈАРЕЦ

Работа: Добивате нова понуда која ви делува добро. Проблемот е тоа што имате отпор кон промени.

Љубов: На полето љубов ве очекуваат тајни или платонски случувања.

Здравје: Стабилно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: На работа ве очекуваат тешкотии. На ваша среќа сте упорни, но и лесно се адаптирате, па така ќе успеете да ги надминете.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Уживате во интересната комуникација.

Здравје: Чувствителни се коските.

РИБИ

Работа: Работата не ја доживувате како обврска, туку како начин на исполнување на својата способност.

Љубов: Задоволни сте од ова поле, иако односот е од тајна природа. Емоциите жестоко ви работат.

Здравје: Стабилно.

Latest News

More Articles Like This