ОГРАБЕНА АПТЕКА ВО МАЏАРИ: Со пиштол и се заканувал на вработената

  • April 10, 2018
  • Коментари

Непознато лице вооружено со пиштол вчера вечерта извршило разбојништво во аптека лоцирана на улицата „Маџари“.

Од полицијата информираат дека лицето заканувајќи и се на вработената со пиштол, одзелооколу 18.900 денари по што го напуштил местото на настанот.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Претходно «
Следно »