November 28, 2021, 6:21 pm

Ограбена аптека на Партизанска

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пари од касата одзело лице кое синоќа упаднало во аптека на булеварот Партизански Одреди.

Како што информираат од полицијата, крадецот се заканувал и употребил сила кон фармацевтката која била на смена.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Утре нова средба Заев – Гаши во Клубот на пратениците

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши утре попладне повторно ќе се состанат, потврдуваат од СДСМ за...

More Articles Like This