ОДБИЕН И ШЕСТИОТ ПРИГОВОР: Едногласно одбиен шестиот приговор на БЕСА

Поврзано

Мицкоски: Првата битkа ја добивме, следи втората, одлучувачката

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не...

Директорот на Клиника за неврологија позитивен на коронавирус

Доктор Иван Барбов, директор на Клиниката за неврологија е позитивен на тестот за коронавирус, и се наоѓа во домашна...

Квалитетното образование претставува столбот за прогрес и градење на стабилна иднина

Денес, заедно со носителот на листа во ИЕ2 Владо Мисајловски, остваривме средба со просветните работници од Ѓорче Петров. Квалитетното образование...

Шестиот приговор на Беса, поднесен за повреда на постапката за гласање во повеќе изборни места во општина Тетово, ИЕ 6, беше одбиен едногласно со образложение дека не се поднесени докази за некористење УВ-ламби, спреј, дека било доволено да се гласа за гласачи кои не се физички во Република Македонија, дека било дозволено групно и фамилијарно гласање, за што е поднесен приговорот.

Beograd, 24. aprila 2016. - Identifikacija glasaca na birackom mestu u Osnovnoj skoli Borislav Pekic na Bezanijskoj kosi u  Beogradu. U Srbiji se danas odrzavaju vanredni parlamentarni i redovni pokrajinski i lokalni izbori. FOTO TANJUG/ ZORAN ZESTIC/ bk

Повторно беше дадена истата забелешка дека приговорите се одбиени во отсуство на докази и забелешки во приговорите, односно дека истите се премногу општи поради што комисијата не може да ги утврди.

 

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести