ОДБОЈКАРСКО ОРО ЗА ЕП: „Само една има вистина, има една Македонија“…Одбојкарско оро за ЕП

  • January 10, 2019

Одбојкарската репрезентација на Македонија за првпат во историјата успеа да обезбеди пласман на Европско првенство.

Никола Ѓоргиев и соиграчите ја декласираа Унгарија со 3-0 во сетови, и го грабнаа тоа што навистина „спартански“ го заслужија. Следеше и познатото одбојкарско оро…„Само една има вистина, има една Македонија…“

Претходно «
Следно »