Одземен телефонот на Катица Јанева

  • July 15, 2019
  • Коментари

Полицијата по налог на Основното јавно обвинителство го одзела телефонот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, потврдуваат од ОЈО .

Од таму велат дека освен одземањето на телефонот не е вршен пpетpес. Името на Катица Јанева се поврзува со сличајот на Боки 13 кој денеска беше уап сен под со мение за ре кет врз познат бизни смен. Катица Јанева денеска рано попладнево си поднесе оставка.

Претходно «
Следно »