Одличен рецепт за зафатените домаќинки – вкусен ручек за 30 минути

Поврзано

Овој Русин гo пpeдвидeл кopoнaвиpycoт yштe пpeд 60 гoдини: Oвaa 6oлecт e нajaвa зa cyдбинcки нacтaни вo светот

Во 2020 и 2021 година, Русија и светот ќе ги погоди необична болест, која ќе им претходи на судбински...

Дpckи, безобpaзни и нacилни мажи не ни требаат: Снеже Велков со моќен статус кој треба да го прочита секоја жена

Моќен статус на Снеже Велков кој треба да го прочита секоја жена! Снеже не ретко знае, својата моментална инспирација, понесена...

Роди близнаци на 64-годишна возраст: Bpxoвниот суд пpecуди да ѝ се одземат бидејќи таа не може да се грижи за нив

Сметаат дека „не е во можност да се грижи за нив“ Шпанскиот Врховен суд наведува дека одлуката се заснова на...
- Advertisement -

Потребни состојки:

450 g мелено мисиркино месо

1 изматено јајце

¼ чаша лебни трошки

1 лажица Ворчестер сос

1 чешне лук

1 лажица сушен босилек

¾ лажица оригано

½ лажица сол

¼ лажица црн пипер

110 g моцарела сирење, исечкано на мали коцки

½ чаша рендано/ситно сецкано моцарела сирење

3 чаши маринара сос

Начин на подготовка:

Во голем сад со раце се мешаат мисиркиното месо, јајцата, лебните трошки, Вoрчестер сосот, лукот, босилекот, ориганото, солта и црниот пипер.

Земете парче од моцарела сирењето и обвиткајте го целосно со смесата од месо, правејќи топчеста форма. Повторувајте го процесот, сè додека не се потроши смесата.

Во голема тава загрејте масло на средна топлина. Пржете ги ќофтињата по 2 минути од секоја страна, додека не добијат убава кафеава боја.

Ќофтињата се преливаат со маринара сосот и се динстаат на средна температура, покриени со капак уште 10 минути.

На крај, посипете го врз нив ренданото/сецканото моцарела сирење и сервирајте.

Latest News

Белгија зaбpaни патувања во странство за Велигден

Белгискиот премиер Алексадер Де Кроо во петокот го изнесе временскиот план за попуштање на рестриктивните мерки за сузбивање на...

More Articles Like This