September 28, 2020, 11:26 pm

ОДЛИЧНА ЗАРАБОТУВАЧКА: Тинејџерка заработува стотици илјади фунти како кума!

Поврзано

Цвет со необична убавина: Се верува дека носи богатство, ја впива негативната енергија и го штити домот од зло

Антуриумот е познат и како фламинго-цвет бидејќи со својот изглед потсетува на оваа птица, а го викаат и пламенец...

Гвинет Палтроу целосно гола го прослави 48. роденден ФОТО

Актерката Гвинет Палтроу е позната по своите шокантни постапки и објави, како на пример дека нејзиниот сопруг живее во...

Колку заработува Новак Ѓоковиќ? Луксузни јахти, големи имоти и донации

Што и да помисли некој за Новак Ѓоковиж, не може да се оспори фактот дека тој е еден од...
- Advertisement -

Бју Роуз е британска тинејџерка која заработува стотици илјади фунти давајќи им имиња на децата на други луѓе.

Сѐ почнало 2016 година, кога Бју имала 16 години и со родителите биле нагости кај пријатели во Кина. Пријателот на татко ѝ ја замолил да смисли британско име за неговото новороденче, оти многу му се допаѓале британските имиња.

Отпосле таа го дознала и тоа дека заради својот специфичен јазик и правопис, Кинезите честопати сакаат да имаат и второ, „меѓународно име” напишано со латинични букви. Причината се и-мејл адресите, комуникацијата и полесен пристап до меѓународните интернет-страници на разни факултети, компании и друго.

На Бју ѝ пречело тоа што на тој начин, Кинезите честопати добиваат имиња како – Ролекс, Епл и слично, па одлучила да го подигне тоа на повосоко ниво.

Така и настанал и нејзиниот приватен бизнис, интернет-страницата „Спешл нејм”, со којашто досега таа заработила над 255.000 фунти.

Latest News

Ковачки: Некој сака да заборави дека СДСМ беа лојални поcлушници на Белград

Полковникот и член на Извшрниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки во своето готување во телевизија Алфа истакна дека некој...

Ковачки: Шекеринска доби на подарок од Боки 13 кондури од 2 илјади евра, а го лaжaт народот со ваучери од 6 илјади денари

Говорејќи за ckaндалите на актуелната власт, полковникот Драган Ковачки ја потсети јавноста на подароците кои ги добивала Радмила Шекеринска од Боки 13 како и...

Докторатот на Јетон Шаќири на 21 година бил тexничка гpeшкa

Министерот за информатичко општество, Јетон Шаќири, денеска на првата официјална прес конференција соопшти дека дошло до техничка грeшка при поднесување на документите на мојата...

Се огласи Пандев за состојбата со коронавирусот во клубот

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова. Имено, во Џенова се потврдени дури 14 случаи (8 фудбалери). Со оглед дека следи...

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен 20 пати поефтино од колите...

More Articles Like This