October 20, 2021, 6:35 pm

Одлука за почит: Kaпитенот што му го спаси животот на Ериксен ќе стане капитен и на Милан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Капитенот на Данска, Симон Кјер кој е најзаслужен што Кристијан Ериксен е жив добива уште едно признание.

Откако на мечот против Финска му го повлече јазикот од грлото за да не го голтне што би значело сигурна смрт, Кјер беше најприсебен и ја тешеше девојката на соиграчот.

Од неговиот клуб Милан стигнуваат иформации дека следната сезона тој ќе ја носи капитенската лента.

Секоја чест, така прави голем клуб.

Latest News

Нелоски до Каевски: Поpaзот на локалните избори е поcледица на неработењето и лошите политики на власта, СДСМ мора да излезе од матрицата на apoганција...

Првиот круг од локалните избори евидентно покажа дека власта повеќе ја нема поддршката од граѓаните и дека граѓаните се...

More Articles Like This