ОДМОРАЛИШТЕ КАКО ОД РАЈОТ: Сандра Булок ја продава куќата за 6.5 милиони долари!

  • April 1, 2019

Познатата актерка продава две викендички кои се наоѓаат на океански остров.

Сандра Булок сака да ги продаде своите две куќи на океанскиот остров Џорџија за 6,5 милиони долари.

Две куќи се наоѓаат на површина од 2,75 хектари, имаат долга плажа од 200 метри и вкупно 7 спални и 5 бањи.

Актерката е позната по тоа што често купува недвижен имот и повторно ги продава. Таа ги купила овие куќи во 2001 година за 4,5 милиони долари.
Претходно «
Следно »