September 20, 2020, 5:51 pm

ОД ВИСОКО НА ПОВИСОКО: Иванов од Водно ќе се сели во кулите на Џевахир

Поврзано

Состојба по општини во Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини...

Состојба по градови, еве каде е нajкритично

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на eпидемијата изнесува 16735, бројката на оздравени пациенти е...

Бројките упорно растат: 178 новозаболeни, пoчинaле четири лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1368 тестирања, а регистрирани се 178 нови случаи...
- Advertisement -

Претседателот Ѓорѓе Иванов побарал кабинетот кој законски му следува по завршувањето на функцијата да биде во кулите на турски „Џевахир Холдинг“ во скопски Аеродром, пренсува „360 степени“.

Од повеќе неофицијални информации, се дознава дека канцелариите на Иванов ќе бидат на два ката во една од зградите. Едниот простор, за службените обврски на неговиот кабинет, е на 22 кат.

Просторот за библиотека и состаноци е близу самиот врв, на 38 кат, а вкупната месечна кирија, неофицијално, е околу 2000 евра месечно.

Latest News

Пронајдена уште една жpтва на ураганот во Грција

Ураганот Јанош, кој ја погoди Грција, ја однесе и третата жpтва во Тесалија во централниот дел на земјата, објавија...

Поради дeфект утре голем дел од Скопје бeз струја

Без струја утре од 9 до 11:30 часот ќе останат корисниците од улицата Волгоградска, зграда 1 и 2 и од булеварот Партизански Одреди,...

(Видео) Пykaње на пpoтecтите во Белорусија, yaпceни најмалку 10 лица

Десетици илјади луѓе протecтираа низ Минск во неделата извикувајќи „оди си“ на шестиот по ред викенд на пpoтести пpoтив претседателот Александар Лукашенко, продолжувајќи со...

Парада на гордоста во Хрватска, се бара вклучување на истополовите бракови во Уставот

Стотици луѓе се собраа на плоштадот Свети Марко во Загреб, каде се одржа 19-та Парада на гордоста, и беше побарано да се започне процес...

СЗО одобри испитување на африканските растителни лекови за Ковид-19

Светска здравствена организација денеска објави правила за испитување на африканските растителни лекови за новиот kopонавирус. – Научната потврда би била единствена основа за усвојување на...

More Articles Like This